جستجو بر اساس خودرو

  • کیت صفحه کلاچ مرسدس بنز ساکس (SACHS)

کیت صفحه کلاچ مرسدس بنز ساکس (SACHS)

کد محصول: NIL-255-006
موجودی: نا موجود (ارسال رایگان)
حمل رایگان +100 هزار
پرداخت در محل
امکان عودت کالا
تضمین اصالت
سفارشات خاص
توضیحات

معرفی محصول:

قطعه کیت صفحه کلاچ مرسدس بنز ساکس از محصولاتی تولیدی ساکس (SACHS) می باشد که توسط فروشگاه اینترنتی نیلاکا به صورت فروش آنلاین ارائه می گردد  شما می توانید با خرید آنلاین این کالا ضمن اطمینان از اصالت گارانتی شده کالا توسط نیلاکا از یک خرید سریع و با قیمت مناسب بهره مند گردید. در قسمت خودروهای مرتبط می توانید خودروهای مرتبط با این محصول را به دقت بررسی و از انطباق کالای کیت صفحه کلاچ مرسدس بنز ساکس با خودروی خود اطمینان حاصل فرمایید.

خودروی مناسب:

این محصول برای خودرو های مرسدس بنز کلاس CLK با زیر مدل 200-KOMPRESSOR-CONVERTIBLE، مرسدس بنز کلاس CLK با زیرمدل 200-COUPE-KOMPRESSOR، مرسدس بنز کلاس E با زیرمدل 200-TOURING-KOMPRESSOR، مرسدس بنز کلاس SL280 و مرسدس بنز کلاس SLK200 مناسب میباشد.

دیسک و صفحه کلاچ:

کلاچ یک اتصال اصطحکاکی بین موتور اتومبیل به عنوان منبع تولید نیرو و جعبه دنده اتومبیل برقرار می‌کند. زمانی که کلاچ اتومبیل درگیر است در واقع توان از موتور به جعبه دنده و از آنجا به چرخ ها منتقل می‌شود. اما گاهی لازم است که دنده مورد استفاده در جعبه دنده خودرو بر اساس شرایط جاده و سرعت حرکت خودرو تغییر یابد. براي اینکه بتوان این تغییر را به راحتی ترتیب داد، لازم است که توان را از چرخ دنده هايی که در جعبه دنده وجود دارند، قطع کرد.

صفحه کلاچ وسیله ای است برای به حرکت درآوردن سایر قسمت های کلاچ. صفحه کلاچ حاوی رویه های اصطحکاکی (لنت های صفحه کلاچ ) است که به یک صفحه فولادی پرچ شده اند. صفحه فولادی حرکت دورانی را بوسیله فنرهای پیچشی به صفحه داخلی انتقال می‌دهد. صفحه داخلی با یک محور خروجی از موتور که محور ابتدایی دستگاه انتقال حرکت است در تماس است. رویه‌های اصطحکاکی بین دو عضو محرک یعنی چرخ طیار و صفحه فشار در اثر نیروی وارده از فنرهای بین روپوش و صفحه فشار بصورت کامل تحت فشار قرار می گیرند.

عمل کلاچ گیری در خودرو یکی از مواردی است که بصورت مکرر در رانندگی اتفاق می افتد و اگر در شرایط ترافیکی سنگین شهری باشید سبب تنش های عصبی و خستگی های بسیار مزمن و شدید می شود به همین دلیل نیاز است که دیسک و صفحه کلاچ خودرو خود را در زمان معین تعویض نمایید ذکر این نکته ضروری است که سیستم کلاچ خودرو بعد از گذشت ۵۰ الی ۶۰ هزار کیلومتر نسبت به نوع رانندگی باید تعویض و یا حداقل رگلاژ شود. البته همان‌طور که بیان شد این موضوع به نوع رانندگی شما بستگی دارد.

بهترین زمان تعویض دیسک و صفحه کلاچ:

۱ – اگر خودرو را در دنده ۱ بگذارید و کلاچ را رها کنید، و ببنید که موتور و اتاق خودرو به لرزه می ‌افتد در حقیقت زمان تعویض دیسک و صفحه است. البته این لرزش کاملا متفاوت است. این یک نشانه واضح و دقیق است برای تعویض دیسک و صفحه کلاچ خودرو.

۲ – اگر خودرو را در حال سکون در دنده ۲ قرار دهید و کلاچ را رها کنید و مشاهده کنید که خودرو حرکت کرده و خاموش نشد در حقیقت دیسک و صفحه تمام شده است. اما اگر خودرو سریع خاموش شد، هنوز زمان تعویض صفحه کلاچ فرا نرسیده است؛ به همین سادگی می توانید تشخیص دهید!

۳- اگر در سر بالایی نیمه شدید، نیاز به تعویض دنده به شماره‌های سنگین بسیار مشهود بود، زمان آن رسیده است که صفحه کلاچ را تعویض کنید.

۴- اگر برای شما هم پیش آمده که پشت فرمان متوجه شده اید، ماشین زیاد گاز می‌خورد ولی حرکت و شتاب خوبی ندارد! زمان آن رسیده که دیسک و صفحه کلاچ خود را تعویض نمایید

۵- زمانی اتفاق می افتد که دنده‌های خودرو، خصوصا دنده یک و دنده عقب خوب جا نمی افتد و به سختی انجام می شود. این مشکل در ترافیک‌های سنگین نیز به وضوح قابل مشاهده است.

معرفی تولیدکننده:

کمپانی ساکس ZF SACHS AG یک کمپانی آلمانی تولید کننده قطعات خودرو میباشد . اگرچه برند ساکس (sachs) بسیاری از قطعات خودرو را تولید میکند ولی تخصص و گرایش تولید در این کارخانه بیشتر بر روی سیستم تعلیق و سیستم الکترونیکی قطعات خودرو است . به همین جهت شما نام قطعات ساکس (sachs) را بیشتر در کمک فنر ساکس (sachs) sachs shock absorber و دیسک کلاچ clutch cover و صفحه کلاچ clutch disk  و بلبرینگ کلاچ clutch bearing و ..میشنوید . در سال 1985 کمپانی ساکس (sachs) تحت یک شرکت شراکتی توسط ارنست ساکس (sachs) Ernst Sachs  و کارل فیچتل Karl Fichtel در شهر شواینفورت آلمان تاسیس شد . این شرکت آلمانی در ابتدا کار خود را با تولید انواع مدل های بلبرینگ و انواع توپی دوچرخه شروع کرد . سال 1897 ساکس (sachs) توپی دوچرخه هایی که امروزه ما آن را دنده دوچرخه مینامیم اختراع کرد و این دنده های کوچک و بزگ که با نسبتی معین در محور چرخ عقب دوچرخه استفتده میشدند با استقبال بسیار زیادی مواجه شد .

مشاهده ادامه توضیحات
خودروهای سازگار

این محصول با خودروی شما سازگار نیست؟

اگر این کالا با خودروی شما طبق جدول بالا سازگار نیست می توانید با انتخاب خودروی خود از بین سایر محصولات مرتبط کالای منطبق با خودروی خود را انتخاب نمایید.

مشخصات فنی
مشخصات فنی
گروه کالا گیربکس و دیفرانسیل
محتوا یک عدد دیسک کلاچ-یک عدد صفحه کلاچ-یک عدد بلبرینگ کلاچ
کشور سازنده آلمان
حمل و نقل
وزن بسته 4,935.00 گرم
هزینه ارسال کل کشور رایگان می‌باشد
شهر تهران پیک فروشگاه
سایر شهرها
پست پیشتاز
ارسال دیدگاه
ارسال دیدگاه
پیگیری سفارش
ثبت نام یادآوری رمز ورود خروج